GÜNCEL ATÖLYELER

SANATA BAŞLA! ANKARA’DA DÖNEM-AKIM ANALİZİ ATÖLYESİ

Sanata Başla! 2019 Ağustos ayında Ankaralı sanatseverlerle yeniden buluşuyor. 2018 Ağustos ve Kasım aylarında gerçekleştirilmiş olan Dönem / Akım Analizi Atölyesi Ağustos’un ilk haftasında tekrarlanacak. Bu 3 günlük atölye sanat tarihinin önemli dönem ve akımlarını tanıtmayı amaçlıyor. Atölye sanata yeni başlayan ve hiçbir geriplan bilgisi olmayan sanat meraklılarına hitap edecek şekilde tasarlandı. Aynı zamanda Sanata Başla!’nın hem eski katılımcıları da bu atölyeye katılıp yeni bilgiler edinebilir.

Atölye boyunca katılımcılar sanat tarihinin önemli dönem ve akımları hakkında temel bilgiler edinecek ve karşılarına çıkan çeşitli sanat eserlerinin dönemlerini/akımlarını analiz etmeyi öğrenecek. Atölye Özgün Yılmazok’un anlatımı ve katılımcıların yorumları ile aktif olarak tartışacağı bir platformda gerçekleştirilecek.

Platform A Sanat Galerisi’nde 05-07 Ağustos arasında yalnızca 3 günlüğüne sürdürülecek olan bu yeni atölyeye katılmak için aşağıdaki formu doldurmanız gerekmekte.

Atölye Kapsamı:

05 Ağustos: Rönesans, Barok ve Rokoko Temel Özellikleri / Dönemlerden eserlerin analiz edilmesi
06 Ağustos: Yeni-Klasikçilik, Romantizm, Gerçekçilik Temel Özellikleri / Akımlardan eserlerin analiz edilmesi
07 Ağustos: İzlenimcilik, Ard-İzlenimcilik Temel Özellikleri / Akımlardan eserlerin analiz edilmesi / Tüm dönem ve akımlardan karışık eserlerin analiz edilmesi

Atölye Ücreti: 3 günlük Atölye’nin tamamı için 250 TL (Ücret katılımcılardan ilk derste nakit olarak alınacaktır)

Ayrıntılı bilgi için posterdeki telefon veya sanatabasla@gmail.com adresi ile bağlantıya geçebilirsiniz.

Atölye’ye kayıt olmak için aşağıdaki formu doldurunuz. Formu doldurduktan sonra en geç birkaç gün içinde bir doğrulama e-postası alacaksınız.

error: Icerik kopyalanamaz!