GÜNCEL ATÖLYELER

SANATA BAŞLA! CANLI “ONLINE” RESİM ANALİZİ ATÖLYELERİ

Canlı “online” Atölyeler daha önceden Ankara’da yapılmış Sanata Başla! Atölyeleri’nden ilham alarak üretilmiş kısa resim analizi dersleridir. 18-19. Yüzyıl Sanat Akımları üzerine yapılacak bu Online Atölye Serisi her bölümde bir başka akımla ilgili sizlere bilgi vermeyi hedeflemektedir.

Atölye Kapsamı:
18 ve 19. Sanat Akımları’nın her birinin tarihi geriplanı, ortaya çıkış nedenleri, ve temel özellikleri
Akımların ressamları, tarzları ve teknik özellikleri
Her bir akımdan ünlü eserlerin analiz edilmesi

Akımlar:
Yeni-Klasikçilik, Romantizm, Oryantalizm, Ön-Raffaelloculuk, Akademizm, Gerçekçilik, İzlenimcilik, Ard-İzlenimcilik, Yeni-İzlenimcilik, Simgecilik, Art Nouveau

Atölye Planı (Toplam 90 dakika)
Atölye Sunumu (60 dak.)
Soru-Cevap (15 dak.)
Online Quiz (15 dak.)

Katılımcılar kaydolduktan sonra bilgisayar, tablet veya cep telefonları aracılığı ile internet üzerinden bir platforma (Zoom) bağlanarak derse dahil olacaklardır. Dersler Özgün Yılmazok’un anlatımıyla canlı video bağlantısı üzerinden gerçekleştirilecektir. Katılımcılar anlatıcıyı video bağlantısı ile görebilecek, ders slaytlarını ekranlarından takip edecek, ders platformunun sohbet aracını kullanarak istediklerinde yazılı veya sözlü soru sorabilecek, etkileşimli biçimde dersin parçası olacaklardır.

 

ONLINE ATÖLYE
ARD-İZLENİMCİLİK

Cézanne’ın deneysel peyzajlarından tuhaf görünümlü ölüdoğalarına, Gauguin’in büyüleyici Tahiti görünümlerinin egzotizmine ve Van Gogh’un duygularını döktüğü fırça darbeleri ile rengarenk eserlerine, Ard-İzlenimcilik ressamların yeteneklerini, hislerini ve tarzlarını öne çıkardıkları yepyeni bir dünya sunar.

Bu Online Atölye’de Ard-İzlenimci ressamların İzlenimci akımın hafif temasından yola çıkıp anıtsal görünümlü kişisel eserlere nasıl ulaştıklarını, yaşamlarını ve ilgi alanlarını tüm çarpıcılığı ile seyirciye nasıl sunduklarını öğreneceğiz.

23 Eylül 2020 Çarşamba
19:00-20:30 (Türkiye Saati)

Kayıt Formu:
Atölye’ye kayıt olmak için aşağıdaki formu doldurunuz ve aşağıdaki yöntemlerden biri ile ödemeyi yapınız.
Kayıt ve ödeme yapıldığında bir doğrulama e-postası alacaksınız.

Banka Transferi – Havale veya EFT için:
Özgün Yılmazok Garanti Bankası Çukurambar Şubesi:
IBAN: TR260006200118300006682488
40 ₺ (Kırk Türk Lirası)

veya

Kredi Kartı Ödemesi:

Daha fazla bilgi için sanatabasla@gmail.com adresi ile bağlantıya geçebilirsiniz.

error: Icerik kopyalanamaz!